Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !

User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


WspółPraca
Poradnik
KAN


ZAGŁOSUJ NA NAS


TorrentTorrent: MILLENIUM - THE STUDIO ALBUMS 1999-2017 (2018) [CD9-WHITE CROW (2011)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 01-07-2018
Rozmiar: 454.82 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Polska

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 1
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-01 08:41:44

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Ryszard Kramarski – lider krakowskiego Millenium – z pietyzmem czyści wszystkie zespołowe archiwa, narażając się pewnie już niektórym na zarzuty o odcinanie kuponów, artystyczną stagnację i, co z tego wynika, brak pełnowymiarowego krążka z nową muzyką. Może i coś w tym jest. Wystarczy przypomnieć, że tylko w ubiegłym roku Kramarski zdecydował o wydaniu dwóch kolejnych (już zresztą ostatnich) reedycji starszych albumów Millenium (Numbers And The Big Dream Of Mr Sunders, Reincarnations), ciągle zapowiadając tworzenie nowego materiału (ostatnia studyjna płyta Exist ujrzała światło dzienne w 2008 roku).

No cóż, takie są prawa swoistej muzycznej niezależności. Kramarski – muzyk i zarazem szef wydającego albumy grupy, krakowskiego Lynx Music – sam najlepiej wie, jaki jest odbiór tego typu wspominkowych czy reedycyjnych wydawnictw. Nie są one pewnie kurami znoszącymi złote jaja, ale pozwalają zaspokoić jakąś tam artystyczną wizję wydania „dzieł wszystkich i skończonych” i umożliwiają pozostawienie po sobie niemałego dorobku na tym smutnym łez padole. Pewnie że sam już z zaciekawieniem oczekuję na następcę Exist, który ma ukazać się w tym roku, dobrze jednak - wydaje mi się - wyczuwam intencje muzyka, który nasączony doświadczeniami wydawania wcześniejszych wznowień, wcale z tego typu rzeczy nie rezygnuje, mając artystyczną i…, co tu dużo mówić, pewną finansową swobodę. Poza tym artysta znajduje całkiem oczywiste powody tej publikacji. Pierwszy z nich to 10 rocznica istnienia zespołu, która niedawno minęła, drugi - koniec nakładu dwóch starszych krążków Millenium - 7 Years i Three Brothers Epilogue, które wznowień już mieć nie będą miały.

I to właśnie dlatego znalazły się na White Crow rzeczy pochodzące z nich. Z 7 Years przypomniany zatem mamy utwór tytułowy, piosenki Monotony i Born To Hate oraz akustyczną, nastrojową balladę Sky, która jeszcze wcześniej pojawiła się na promówce Silent Hill. Z EP-ki Three Brothers Epilogue pojawia się tu najdłuższy, trwający kwadrans, Epilogue. Są tu też numery z kompilacji, które nie były firmowane nazwą Millenium. I Would Like To Say Something, w tej wersji, w 2009 roku ozdobiło 3 - płytową składankę Małego Leksykonu Wielkich Zespołów, zaś kolęda Silent Night znalazła się na świątecznym wydawnictwie Progressive Rock Christmas.

No ale jak przystało na wydawnictwo zatytułowane Biały kruk, są tu nagrania, które w zapisanej tu formie pojawiają się po raz pierwszy na płycie, jak chociażby znane z sesji do albumu Deja Vu, ładny i delikatnie bujający Plastic World, czy Where’s My Way? Obie zarejestrowane w innych wersjach już przez obecny skład zespołu. Jest wreszcie tu rzecz najgodniejsza uwagi – rozpoczynający całość, zupełnie premierowy utwór, nagrany specjalnie na tę kompilację – White Crow. Kawałek mogący zadowolić każdego miłośnika muzyki krakowian, z charakterystyczną aranżacją, gitarą Płonki i rozpoznawalnymi klawiszami Kramarskiego. Idealnie wpasowujący się w koncept tego wydawnictwa. No właśnie… Na koniec rzecz niemniej ważna. Płyta, choć zawiera kompozycje powstałe w latach 2003 – 2010, sprawia wrażenie niezwykle jednorodnej, zarówno pod względem brzmienia, jak i jakości kompozycji.

Nie jest to naturalnie płyta dla miłośnika progrocka, który jeszcze o Millenium nie słyszał. Jemu warto polecić, choćby jedyny jak do tej pory, koncertowy materiał zespołu. To album dla maniaków, lubiących mieć wszystkie wydawnicze drobiażdżki i… zbierających białe kruki. Szczególnie że ten prezentuje się wyjątkowo zacnie w szlachetnie wyglądającym digipacku.
(Mariusz Danielak)

Z tego co wiem, prace nad nowym krążkiem grupy Millenium trwają pełną parą i jesienią na rynku pojawi się zupełnie nowy album. Zanim jednak to nastąpi, Ryszard Kramarski i spółka przygotowali jubileuszowy album z okazji 10-lecia swojej działalności zatytułowany „White Crow”.

Jego program wypełniają unikatowe utwory z lat 2003 – 2010. Prawdziwe muzyczne rarytasy, gratki dla koneserów, fonograficzne białe kruki. I muszę przyznać, że stworzyły one razem pełnowartościowy album studyjny, który swoim poziomem dorównuje innym, starszym płytom Millenium. Z tego pozornego miszmaszu wyszła bardzo spójna i ciekawa płyta i pomimo tego, że rozpiętość czasowa realizacji poszczególnych nagrań nie była mała, to całości słucha się nieomal tak, jakby to był kolejny normalny studyjny album w dorobku sympatycznej grupy z Krakowa. Z pewnością wpływa na to fakt, że, po pierwsze, wszystkie (za wyjątkiem jednego) utwory wyszły spod pióra Kramarskiego, po drugie – zostały nagrane w aktualnym składzie (Gall, Płonka, Paśko, Wyrwa, Kramarski), a po trzecie – wszystkich nagrań dokonano w studiu Lynx Music.

Jak twierdzi lider zespołu, były trzy ważne  powody żeby wydać ten wyjątkowy album. Pierwszy z nich: zespół Millenium obchodził w 2010 roku 10. urodziny i taka właśnie wyjątkowa  płyta miała być (i jest!) idealnym jubileuszowym prezentem dla wszystkich fanów zespołu. Drugi powód:  koniec nakładu  dwóch  starszych płyt „7 Years” i „Three Brothers Epilogue”, które nie będą już miały nigdy wznowień. Na albumach tych  było  kilka zasługujących na uwagę  utworów („7 Years”, „Epilogue”, które obok pozostałych rarytasów z płyty „White Crow” tworzą zwarty i pełnowartościowy zestaw. Trzeci powód:  Millenium tym  właśnie albumem zamyka kolejny rozdział w swojej historii, przygotowując się jednocześnie  do nowych wyzwań.

Na płycie „White Crow”  znalazły się rarytasy pochodzące z rożnych płyt składankowych, promocyjnych maksisingli  oraz utwory i miksy, które dopiero teraz po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Jest tu również jeden, zupełnie nowy, przygotowany specjalnie na ten album  utwór tytułowy „White Crow”. I od niego właśnie rozpoczyna się to wydawnictwo. Zaraz po nim mamy nagranie „Monotony” z promo CD „Demon” (później znalazło się ono na „7 Years”. Jako trzeci pojawia się na płycie utwór „Plastic Word” z 2004 roku, który podobnie, jak „I’m Still Burning” oraz „Where’s My Way” ukazuje się na płycie po raz pierwszy. Z ciekawostek mamy tu jeszcze epilog historii o trzech braciach („Epilogue”, pamiętne nagranie „7 Years” z płytki promo o tym samym tytule oraz semiakustyczne nagranie „Sky” z maksisingla „Silent Hill”, które jest najstarsze wiekiem w tym zbiorze. Pochodzi ono z 2003 roku…

I na koniec jakże miła, dla piszącego te słowa, niespodzianka. W zestawie tym znalazło się miejsce dla specjalnego miksu utworu „I Would Like To Say Something”, który półtora roku temu został podarowany przez grupę Millenium na jubileuszową kompilację z okazji 15-lecia audycji Mały Leksykon Wielkich Zespołów. Co więcej, reprodukcja okładki tego trzypłytowego wydawnictwa znalazła się pośród ilustracji innych rarytasowych wydawnictw zespołu zdobiących wnętrze książeczki płyty „White Crow”. Miły gest. To sympatyczne, że Mały Leksykon Wielkich Zespołów stał się częścią historii grupy Millenium. Tak jak i Millenium stało się nieodłączną cząstką historii Małego Leksykonu…
(Artur Chachlowski)1. White Crow (2010)   6:28
2. Monotony (2005)   5:51
3. Plastic World (2004)   4:30
4. Born To Hate (2005)   5:17
5. I'm Still Burning (2006)   3:24
6. 7 Years (2007)   6:43
7. I Would Like To Say Something (2009)   5:07
8. Where's My Way? (2004)   4:40
9. Sky (2003)   3:11
10. Epilogue (200   15:01

Bonus:
11. Silent Night (2009)   5:53

Backing Vocals – Michał Kramarski (tracks: 11), Sabina Godula (tracks: 2, 4 to 6, 9)
Bass – Krzysztof Wyrwa
Drums – Tomasz Paśko
Electric Guitar, Acoustic Guitar – Piotr Płonka
Keyboards, Acoustic Guitar – Ryszard Kramarski
Vocals – Łukasz Gall
http://www.youtube.com/watch?v=PBMbls7MMcI


POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI...

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze