Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !

User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


WspółPraca
Poradnik
KAN


ZAGŁOSUJ NA NAS


TorrentTorrent: THE DOORS - OTHER VOICE (1971/2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 12-07-2018
Rozmiar: 255.03 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Zagraniczna

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 3
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 10:55:04

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...To naprawdę całkiem niezła płyta. Oczywiście, nie tak dobra jak jakakolwiek z Jimem Morrisonem w składzie, ale... Przede wszystkim cały czas jest to jeszcze klimat The Doors (mimo braku Tamtego głosu i Jego tekstów). Dokładnie słychać to już w otwierającym całość, zaśpiewanym trochę pod Jima przez Manzarka In The Eye Of The Sun. Zresztą numer dość mocno musi kojarzyć się z Maggie M’Gill, z Morrison Hotel. Typowa dla The Doors rytmika, typowa aranżacja. Pewnie, gdyby zaśpiewał to Morrison, mielibyśmy jeszcze jeden żelazny numer z ich repertuaru. Takich „zapożyczeń” ze starych utworów Doorsów mamy tu jeszcze kilka. Zaśpiewany przez Kriegera Variety Is The Spice Of Life swobodnie nawiązuje do You Make Me Real (też z Morrison Hotel). Brzmiący nieco pod – kultowy w Stanach – The Band, Wandering Musician, oparto jak się wydaje na charakterystycznym motywie Hyacinth House (z L.A. Woman). Z kolei w najciekawszym (i najdłuższym: prawie osiem minut transowego grania) Ships W/Sails czuć na pewno ducha Jeźdźców burzy (szczególnie w partii klawiszy). Co ciekawe, w tej kompozycji a także w zamykającej album Hang On To Your Life, trzej panowie Doorsi zasłuchali się w klimaty zespołu Carlosa Santany (podobna brzmieniowo gitara, podobne też wyprowadzenie na pierwszy plan perkusji). A jeśli nadal jesteśmy przy skojarzeniach: singlowy Tightrope Ride brzmi bardzo stonesowsko. I to nie tylko ze względu na śpiew pod Micka Jaggera. Mamy tu melodię, jakiej z pewnością nie powstydziłaby się spółka Richards/Jagger, i niemal identyczną grę sekcji rytmicznej, i charakterystyczną gitarę, i nawet wpleciony w tekst zwrot: like a rolling stone (prawdopodobnie piosenka była hołdem dla zmarłego gitarzysty Stonesów – Briana Jonesa, ale też równie dobrze mogła być takowym dla Jima Morrisona). Dość dziwnie na tym tle wypada spokojny, niemal pachnący wiejskim powietrzem Down On The Farm (skrzyżowanie duetu Simon & Garfunkel, wspomnianego The Band i czegoś tam jeszcze). Podobnie ma się rzecz z boogie I’m Horny, I’m Stoned, mimo że ten drugi to typowa rzecz dla starego The Doors. Czemu się więc czepiam? Jakby na Other Voices nie spojrzeć: brakuje Jima. Po prostu.


Pozostając nieco w kontrze...
Płyta zdecydowanie lepsza od Soft parade....Fragmentami przewyzsza Waiting...czy La woman...A co do wokalu dwie ostatnie z Morissonem to bełkot chorego zapijaczonego kloszarda niestety.Liczy sie przede wszystkim muzyka. A ta jest na wysokim poziomie!

In The Eye Of The Sun   4:48
Variety Is The Spice Of Life   2:50
Ships W/ Sails   7:38
Tightrope Ride   4:15
Down On The Farm   4:15
I'm Horny, I'm Stoned   3:55
Wandering Musician   6:25
Hang On To Your Life   5:36

John Densmore – perkusja
Robbie Krieger – gitara, wokal, Harmonijka ustna
Ray Manzarek – instrumenty klawiszowe, wokal


Goście:
Jack Conrad – gitara basowa w utworach "In the Eye of the Sun", "Variety Is the Spice of Life" i "Tightrope Ride"
Jerry Scheff – gitara basowa w utworach "Down on the Farm", "I'm Horny, I'm Stoned" i "Wandering Musician"
Wolfgang Melz – gitara basowa w utworze "Hang on to Your Life"
Ray Neapolitan – gitara basowa w utworze "Ships with Sails"
Willie Ruff – bas akustyczny w utworze "Ships with Sails"
Francisco Aguabella – perkusja w utworach "Ships with Sails" i "Hang on to Your Life"
Emil Richards – marimba w utworze "Down on the Farm"
http://www.youtube.com/watch?v=WbLFrdXlAcs


POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI...

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze